Podczas listopadowej sesji gościeradowscy radni przegłosowali zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Dotyczą one lokalizacji elektrowni wiatrowych. Firma Green Power Development, która chce budować farmę wiatrową na terenie gmin Annopol i Gościeradów, już wystąpiła o pozwolenia na budowę wiatraków.

Mimo, że niedzielny finał akcji w tym roku w Kraśniku miał o wiele mniejszy rozmach niż w latach poprzednich, to wolontariusze się spisali a mieszkańcy powiatu kraśnickiego nie zawiedli. W obu sztabach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na naszym terenie, w Kraśniku i w Annopolu, pobite zostały rekordy zbiórek z lat poprzednich.

Tradycyjnie, jak co niedzielę, także i dzisiaj nad Zalewem Kraśnickim o godzinie 14:00 spotkali się członkowie Kraśnickiego Klubu Morsów. Tym razem kąpieli w lodowatej wodzie zażywali nie tylko dla swojego zdrowia, ale z racji odbywającego się 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Morsowanie połączone było z kwestą na ten cel.

Mimo że jest wąska, zlokalizowane są na niej dwa ostre zakręty, to spora liczba kierowców jadąca z dzielnicy fabrycznej Kraśnika do Dzierzkowic i odwrotnie właśnie tę trasę wybiera. Niestety, nie zawsze stosując się do ograniczeń prędkości i zachowując odpowiednie bezpieczeństwo. Teraz, by nie uszkodzić swojego auta, kierowcy jadący drogą przez Krzywie muszą zwolnić. W grudniu zamontowane zostały tam progi zwalniające.

Już w najbliższą niedzielę, 15 stycznia, odbędzie się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponownie zbierane pieniądze przeznaczone będą na ratowanie zdrowia i życia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Jak co roku w akcję włączają się mieszkańcy powiatu kraśnickiego. Wolontariuszy chętnych do udziału w zbiórce jest więcej niż w latach poprzednich. W Kraśniku imprezy towarzyszące finałowi będą tym razem jednak skromniejsze.

Więcej artykułów…